Etiuda studentów Wydziału Radia i Telewizji UŚ

04.07.2019 - 13:20 aktualizacja 05.11.2019 - 11:10
Redakcja: admin

Etiuda „Twój Stary” to projekt studentów Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego. Czterominutowy utwór filmowy powstał w ramach zaliczenia semestru, zdobywa coraz większą popularność wśród odbiorców, którzy niejednokrotnie podkreślają, że podejmuje ważną dla nich tematykę relacji rodzinnych. Reżyserem oraz osobą odpowiedzialną za montaż jest student I roku kierunku organizacja produkcji na WRiTV Maciej „Mac” Adamczak.

Etiuda opowiada o ojcowskiej miłości, szczęściu i oczekiwaniach rodziców. Autorami są studenci – Maciej Adamczak i Paulina Rapacz, a inspiracją do filmu były rozmowy ze znajomymi na temat odczuwania presji ze strony otoczenia. Do współpracy przy tym projekcie zaproszenie przyjął Piotr Rogucki – odtwórca roli ojca. W etiudzie został również wykorzystany utwór grupy Coma – „Pożegnanie z bajką”.

Materiał wideo:

Opiekunem artystycznym projektu jest dr Jolanta Trela Ptaszyńska z Zakładu Zarządzania Mediami i Organizacji Produkcji Filmowej i Telewizyjnej.

Artykuł na temat etiudy: https://silesia24.pl/