Eliminacje okręgowe XL Jubileuszowej Olimpiady Biologicznej

29 stycznia 2011 roku na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska UŚ odbędą się eliminacje okręgowe XL Jubileuszowej Olimpiady Biologicznej. W wydarzeniu udział weźmie 268 uczniów z 56 szkół ponadgimnazjalnych województwa śląskiego.

Uczestnicy rozwiązywać będą test pisemny składający się ze 100 pytań. Od ubiegłego roku uzyskanie wysokiej punktacji z testu jest podstawą bezpośredniej kwalifikacji do eliminacji centralnych (III stopnia), organizowanych w kwietniu br. w Warszawie.

Celem Olimpiad jest przede wszystkim wzbudzenie zainteresowania biologią wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Przygotowania do eliminacji przyczyniają się nie tylko do pogłębienia wiedzy, ale również podniesienia poziomu nauczania.

Szczegółowe informacje...