Eliminacje do V Ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego

1 marca 2011 r. na Wydziale Matematyki, Fizyki i Chemii UŚ w Katowicach odbędą się eliminacje do V Ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego. Uroczyste rozpoczęcie będzie miało miejsce o godz. 10.00 w auli im. A. Pawlikowskiego.

Konkurs składać się będzie z dwóch części – pisemnej i laboratoryjnej. Część pisemna ma charakter eliminacji. Na tym etapie uczestnicy rozwiązywać będą zadania testowe i problemowe. Natomiast zadania laboratoryjne znajdą się w finale konkursu. Po zakończeniu części pisemnej uczestnicy i ich opiekunowie zwiedzą wybrane pracownie Instytutu Chemii oraz wezmą udział w pokazach eksperymentów chemicznych.

Współorganizatorami konkursu są: Oddział Katowicki Polskiego Towarzystwa Chemicznego oraz Pałac Młodzieży w Katowicach.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: www.konkurs-chemiczny.us.edu.pl.