Ekonomiczne Forum Młodych na UŚ

17 i 18 maja 2011 r. w Katowicach będzie miało miejsce Ekonomiczne Forum Młodych, organizowane przez Forum Młodych Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach.

Dzień pierwszy EFM poświęcony będzie tematyce Chin i wpływu Państwa Środka na współczesną Europę. Spotkanie będzie miało miejsce na Wydziale Prawa i Administracji UŚ (Katowice, ul. Bankowa 11b). Zgromadzeni eksperci dyskutować będą m.in. o różnicach kulturowych i specyfice prowadzenia biznesu z kontrahentami z Chin. Spotkanie pn. „Made in China” będzie również okazją do dyskusji nt. perspektyw rozwoju chińskich inwestycji w Polsce.

Pierwszy dzień Forum zakończy się koncertem mysłowickiej grupy Negatyw. Zespół wystąpi na dachu Instytutu Fizyki Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Uniwersytecka 4). Koncert poprzedzi występ zespołu Teleport Magic. Całość rozpocznie się o godz. 19.00.

Dzień drugi Ekonomicznego Forum Młodych poświęcony będzie m.in. tematyce kultury w gospodarce oraz portali społecznościowych. Eksperci dyskutować będą o portalach typu social media jako zjawisku społecznym, ekonomicznym i marketingowym. Debata odbędzie się na Wydziale Nauk Społecznych UŚ (Katowice, ul. Bankowa 11).

Forum zakończy się panelem dyskusyjnym pn. „Lobbing w Polsce – prawdziwe oblicze”, w którym udział wezmą m.in.: Julia Pitera − sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów RP, pełnomocnik rządu ds. opracowania programu zapobiegania nieprawidłowościom w instytucjach publicznych oraz Monika Pilarska − dyrektor American Chamber of Commerce in Poland.

Patronat honorowy nad EFM objął prof. zw. dr hab. inż. Jerzy Buzek, a partnerem strategicznym wydarzenia jest katowickie biuro ESK 2016.

Więcej informacji oraz rejestracja uczestników na stronie internetowej Forum Młodych.

Program wydarzenia