facebook twitter instagram issuu linkedin google+ research gate youtube ustv

Egzamin certyfikatowy z języka polskiego jako obcego na Wydziale Filologicznym

logo Szkoły Języka i Kultury Polskiej UŚ

Od 1 do 2 kwietnia 2017 roku na Wydziale Filologicznym w Katowicach odbywać się będzie kolejny, organizowany przez Szkołę Języka i Kultury Polskiej, egzamin certyfikatowy z języka polskiego jako obcego. Egzamin zostanie przeprowadzony na następujących poziomach zaawansowania: B1, B2 i C1 dla osób dorosłych oraz B1 w grupie dostosowanej do potrzeb dzieci i młodzieży. Szkoła Języka i Kultury Polskiej od 2016 roku posiada uprawnienia do organizowania i przeprowadzania państwowych egzaminów certyfikatowych z języka polskiego jako obcego, do tej pory na UŚ odbyły się dwie sesje egzaminacyjne. W kwietniu po raz pierwszy w Polsce odbędzie się część egzaminu przeznaczona dla dzieci i młodzieży.

Nad poprawnym przebiegiem egzaminu czuwać będzie komisja pod kierownictwem dr hab. Aleksandry Achtelik. W skład komisji wejdą wykładowcy Szkoły Języka i Kultury Polskiej UŚ posiadający wieloletnie doświadczenie w zakresie przeprowadzania egzaminów certyfikatowych z języka polskiego jako obcego.

Zgłoszenia należy przesyłać do 22 lutego. Formularz zgłoszeniowy oraz szczegółowe informacje znajdują się na stronie: www.sjikp.us.edu.pl/certyfikat_k/index.php.