facebook twitter instagram issuu linkedin google+ research gate youtube ustv

„Dzień z Uniwersytetem Śląskim” w II LO im. Emilii Plater w Sosnowcu

broszury promocyjne UŚ

18 grudnia 2017 roku  w II Liceum Ogólnokształcącym im. Emilii Plater w Sosnowcu odbył się „Dzień z Uniwersytetem Śląskim”. W programie wydarzenia zaplanowano wykłady i warsztaty naukowe prowadzone przez specjalistów z Uniwersytetu Śląskiego. Zajęcia poświęcone były m.in. storytellingowi w reklamie, utopii, logice matematycznej w praktyce, postrzeganiu imienia jako klucza umożliwiającego interpretację tekstu, termowizji, fizyce w sporcie czy nowotworom.

W przerwach między zajęciami pracownicy Działu Promocji UŚ udzielali informacji na temat oferty edukacyjnej oraz zasad rekrutacji na studia.

II Liceum Ogólnokształcącego im. Emilii Plater w Sosnowcu działa pod patronatem Uniwersytetu Śląskiego. Porozumienie w tej sprawie, mające zapewnić uczniom wyższą jakość kształcenia i umożliwić im pełniejszy rozwój, pogłębianie wiedzy i zainteresowań, zostało zawarte 4 września 2015 roku na Wydziale Nauk o Ziemi UŚ.

Dr hab. Małgorzata Wójcik-Dudek przemawia do młodzieży  Młodzież słuchająca wystąpienia na auli

Młodzież spogląda przez kartonowe okno z napisem Wesołych Świąt  Licealistki piszą kartki świąteczne
Fot. Dział Promocji UŚ

plakat promujący dzień z UŚ w II LO im. E. Plater w Sosnowcu, przedstawiający zarysy sylwetek kilku osób