Dzień z Uniwersytetem Śląskim pod nazwą „Bezsenna Emilka”

29.05.2017 - 12:34 aktualizacja 29.05.2017 - 12:34
Redakcja: admin

30 maja 2017 roku w II Liceum Ogólnokształcącym im. Emilii Plater w Sosnowcu odbywać się będzie Dzień z Uniwersytetem Śląskim pod nazwą „Bezsenna Emilka”. W ramach zawartej umowy o współpracy pomiędzy uczelnią a szkołą pracownicy naukowo-dydaktyczni obejmują opieką merytoryczną różne przedsięwzięcia edukacyjne oraz prowadzą zajęcia z różnych obszarów wiedzy. W tym roku edycja „Bezsennej Emilki”  odbędzie się w dwóch blokach: nauk ścisłych oraz humanistycznych.

W programie wydarzenia zaplanowano:

• godz. 14.50 – prezentacja oferty edukacyjnej Uniwersytetu Śląskiego,
  • godz. 15.30 – dr Sylwia Kania, dr Natalia Cieślar: „Własność Darboux” oraz „Ciągi liczbowe” (matematyka),
  • godz. 15.30 – dr Jolanta Sobera: warsztaty z wykorzystaniem LEGO EV3 pt. „Elementy modelowania matematycznego – programowanie czujnika cofania” (matematyka / informatyka),
  • godz. 15.30 – prof. dr  hab. Monika Musiał: „Napięcie powierzchniowe” (chemia),
  • godz. 16.30 – dr hab. Robert Musioł: „Medycyna w pigułce” (chemia),
  • godz. 16.00 – dr Paweł Duda: „Demokracja szlachecka” (historia),
  • godz. 17.30 – dr Mikołaj Marcela: „Dobry początek to połowa sukcesu, czyli jak zacząć tworzyć bestseller” (język polski),
  • godz. 19.00 – dr hab. Katarzyna Wyrwas: „Słownictwo języków indoeuropejskich dotyczące relacji międzyludzkich. Językowy obraz świata naszych praprzodków”  (język polski).