facebook twitter instagram issuu linkedin google+ research gate youtube ustv

Dzień otwarty Wydziału Nauk Społecznych

Wydział Nauk Społecznych

5 października 2017 r. odbędzie się Dzień otwarty Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego, który adresowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz osób zainteresowanych naukami społecznymi. W programie wydarzenia zaplanowano wykłady, warsztaty oraz zajęcia terenowe, w tym grę w gigantyczne piłkarzyki na deptaku, a także akcję pt. „Żywa Książka”, będącą nowatorską formą indywidualnej rozmowy z wybranym wykładowcą Wydziału Nauk Społecznych UŚ, wzorowaną na międzynarodowym formacie „Żywej Biblioteki”.

Każdy z uczestników ma możliwość „wypożyczenia” na kilka minut ekspertów z zakresu historii, socjologii, filozofii, politologii i dziennikarstwa. Naukowiec, przedstawiając swoje pasje naukowe i zainteresowania badawcze, zachęca do rozmowy na ich temat. Na spotkanie z każdym wykładowcą rozmówca otrzymuje maksymalnie 15 minut. Może w tym czasie pytać o wszystko, pogłębiając swoją wiedzę z zakresu humanistyki i nauk społecznych.

Liczba miejsc na poszczególne zajęcia jest ograniczona. Zgłoszenia chęci udziału należy przesyłać drogą elektroniczną na adres Katarzyny Głuc: katarzyna.gluc@us.edu.pl. Szczegółowe informacje dostępne są na Facebooku.

Program wydarzenia (pdf)