Dzień Otwarty w Instytucie Etnologii i Antropologii Kulturowej

07.03.2017 - 15:43, aktualizacja 05.11.2019 - 11:18
Redakcja: admin

W środę 8 marca 2017 roku w godz. od 9.30 do 17.00 odbywać się będzie Dzień Otwarty w Instytucie Etnologii i Antropologii Kulturowej w Cieszynie (Wydział Etnologii i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego) skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

W programie wydarzenia zaplanowano warsztaty, wykłady oraz panele dyskusyjne przygotowane przez pracowników instytutu oraz studentów. Ich celem będzie przybliżenie przedmiotu zainteresowań etnologów i antropologów kulturowych. Dr Stanisława Trebunia-Staszel, gość specjalny Dnia Otwartego, wygłosi wykład pt. „Rasa – kultura – naród. Górale Podhalańscy w świetle badań antropologicznych Institut für deutsche Ostarbeit”. Ponadto w ramach wydarzenia odbędzie się pokaz filmów dokumentalnych oraz dyskusja panelowa prowadzona przez dr. Grzegorza Błahuta nt. obrazu kobiet w PRL-u. Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa pt. „Etnologiczne skarby” zorganizowana pod opieką Dagmary Kostrzewy i Ewy Nowak oraz projekcja filmu i pokaz zdjęć będących efektem badań terenowych prowadzonych przez studentów etnologii i antropologii UŚ.

Program wydarzenia (plik pdf)

Plakat wykładu z tytułem oraz imieniem i nazwiskiem autora na brązowym tle