facebook twitter instagram issuu linkedin research gate youtube ustv

Dzień Otwarty Notariatu 2018

grafika promująca Dzień Otwarty Notariatu 2018

Dzień Otwarty Notariatu to cykliczna akcja edukacyjna, która pozwala osobom zainteresowanym uzyskać praktyczne informacje dotyczące różnych obszarów prawa. Organizowana jest od 2010 roku i stanowi jedną z ważniejszych inicjatyw samorządu notarialnego.

Tegoroczna dziewiąta edycja wydarzenia przebiega pod hasłem „Porozmawiaj z notariuszem, jak bezpiecznie przekazać majątek”. 24 listopada 2018 roku w 19 miastach niemal 200 notariuszy będzie udzielać informacji prawnych. W Katowicach konsultacje prowadzone będą na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego (ul. Jordana 18, I piętro) w godz. od 10.00 do 16.00.

Rejenci wyjaśnią, w jaki sposób można zadbać o bezpieczeństwo swojego majątku, np. przy zawieraniu umowy darowizny, umowy dożywocia lub zmiany, jak najkorzystniej uregulować stosunki majątkowe w małżeństwie czy przejść przez procedury związane z dziedziczeniem. Nie są to jednak jedyne pytania, na które rejenci udzielą odpowiedzi – tradycją Dnia Otwartego Notariatu jest możliwość porozmawiania o wszystkich czynnościach dokonywanych w kancelariach notarialnych i leżących w kompetencjach notariuszy.

Skróty

Copyright © 2001-2019
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wszelkie prawa zastrzeżone.