facebook twitter instagram issuu linkedin research gate youtube ustv

Dzień języków dalekowschodnich

W ramach Tygodnia Kultury Wschodu z Katowic do Pekinu 26 maja 2015 roku w godz. od 10.00 do 12.00 odbywać się będzie dzień języków dalekowschodnich. Tego dnia będzie można wziąć udział w lekcjach języka chińskiego i koreańskiego, które będą prowadzone przez studentów i wykładowców z Katedry Międzynarodowych Studiów Polskich Uniwersytetu Śląskiego oraz Szkoły Języka i Kultury Polskiej UŚ w czterech miejscach:

 

Lekcje umożliwią naukę podstawowych wyrażeń w języku chińskim i koreańskim, naukę alfabetu koreańskiego i liczenia po chińsku oraz poznanie ciekawostek językowych. Wszyscy uczestnicy zajęć otrzymają na pamiątkę słowniczki, które pozwolą na dalsze poznawanie obu języków.

Opiekę nad dniem języków dalekowschodnich sprawuje fanpage UŚ „Świat na wyrywki”.

Zgłoszenia chęci udziału w lekcjach, zawierające imię i nazwisko lub adres instytucji, liczbę zgłaszanych osób, preferowane miejsce oraz telefon kontaktowy, należy przesyłać drogą elektroniczną na adres e-mail: tydzienkultur@gmail.com.

Tego samego dnia o godz. 11.30 na Wydziale Filologicznym UŚ w Katowicach (sala 013) odbędzie się wykład na temat etykiety biznesowej w Japonii z elementami opisu aktualnej sytuacji socjopolitycznej. Spotkanie, przygotowane przez ICHIGO Japońskie Centrum Kultury i Biznesu, poprowadzi Mateusz Kol. 

Skróty

Copyright © 2001-2019
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wszelkie prawa zastrzeżone.