Dzień Indyjski na Uniwersytecie Śląskim Dzieci

W sobotę 21 marca 2015 r. od godz. 10.00 do 13.30 na Uniwersytecie Śląskim Dzieci odbywać będzie się Dzień Indyjski. Do udziału w wydarzeniu zaproszono rodziny hinduskie, dzięki którym młodzi uczestnicy poznawać będą kulturę Indii. Spotkanie odbędzie się w holu oraz sali audytoryjnej Instytutu Fizyki UŚ (ul. Uniwersytecka 4, Katowice).

Program:

• Hol Instytutu Fizyki:
    godz. 10.00–13.30
    • „Indie w obrazach” – opowieści o najciekawszych miejscach Indii ilustrowane obrazami,

• „Kącik tańców hinduskich” – muzyka i nauka kroków,

• „Zobacz jak wyglądasz w sari” i zrób sobie zdjęcie (wyłącznie dla mam),

• „Poznaj proste przepisy kuchni indyjskiej, możliwe do wykonania z produktów dostępnych w Polsce”,

• „Czy wiesz kim jest batsman?”,

• „Mehendi” – tradycyjny tatuaż hinduski dłoni (dla dziewcząt i kobiet).

• Sala audytoryjna II:
    • godz. 10.00–10.45 – wykład o Indiach – Hemamalini Ganesan, Bronwen Allen,
    • godz. 12.00–12.45 – wykład o Indiach – Hemamalini Ganesan, Bronwen Allen.

W spotkaniu uczestniczyć mogą studenci UŚD wraz z rodzeństwem, kolegami i rodzicami. Organizatorami Dnia Indyjskiego są: Uniwersytet Śląski Dzieci, Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa i Dwujęzyczne Przedszkole English Montessori School.