„Dzień Erasmusa z językiem hiszpańskim” na Wydziale Filologicznym

25 marca 2013 r. od godz. 9.30 na Wydziale Filologicznym w Sosnowcu odbywać się będzie „Dzień Erasmusa z językiem hiszpańskim”. O godz. 12.00 będzie miał miejsce wykład Joanny Garnier z „La Strada” Fundacji Przeciwko Handlowi Ludźmi i Niewolnictwu pt. „Co powinieneś wiedzieć zanim wyjedziesz…”, podczas którego zostaną podane informacje, jak ustrzec się przed największymi niebezpieczeństwami związanymi z wyjazdami zagranicznymi.

W programie wydarzenia znajdują się prelekcje:

• „15 lat Erasmusa w Zakładzie Hispanistyki” dr Cecylii Tatoj, adiunkta w Instytucie Języków Romańskich i Translatoryki,
  • „Erasmus po drugiej stronie Bałtyku” Małgorzaty Szczypki, studentki V roku języka hiszpańskiego,
  • „Moja Malaga” Michała Sitka, studenta V roku języka hiszpańskiego,
  • „Polska – mój szok kulturowy” Itzíary Gómez i Francisca Fontao, studentów Ersmus z Uniwersytetu w Vigo (Hiszpania).

Organizatorem wydarzenia jest sekcja hiszpańska Koła Naukowego Studentów Języków Romańskich, której opiekunem jest dr Cecylia Tatoj. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej: www.ifr.us.edu.pl.