Dzień Czekolady na UŚ

12 kwietnia 2012 r. obchodzony jest Światowy Dzień Czekolady. Również społeczność Uniwersytetu Śląskiego włączy się w jego celebrowanie. Z tej okazji od godz. 10.00 przed rektoratem UŚ otwarta zostanie czekoladowa kawiarenka, w której będzie można spróbować czekolady w różnych smakach. Będzie można obejrzeć wystawę opakowań po czekoladzie z prywatnych zbiorów Romana Buchały, który od przeszło trzydziestu lat kolekcjonuje opakowania z całego świata.

O godzinie 11.10 w auli im. Kazimierza Popiołka na Wydziale Nauk Społecznych odbędzie się wykład dr. Jacka Kurka pt. „Słodko-gorzka historia przyjemności”. Uczestnicy wykładu będą mogli wziąć udział w losowaniu nagród ufundowanych przez centrum kosmetyki, modelowana sylwetki i odnowy biologicznej Nowa Linia w Katowicach.

O wydarzeniu napisał portal Gazeta.pl w artykule pt. „Czekolada bezpieczniejsza niż seks” (12.04.2012).

O wydarzeniu napisał „Dziennik Zachodni” w artykule pt. „Światowy Dzień Czekolady na Uniwersytecie Śląskim” (11.04.2012 r.).

O wydarzeniu napisał portal InSilesia w artykule pt. „Dziś Międzynarodowy Dzień Czekolady. Świętuje m.in. Uniwersytet Śląski” (12.04.2012 r.).