„Dzień Afrykański w Uniwersytecie Śląskim Dzieci” – zbiórka na rzecz dzieci w Afryce

16 listopada 2013 r. od godz. 10.00 do 13.00 na terenie Instytutu Fizyki UŚ odbędzie się „Dzień Afrykański w Uniwersytecie Śląskim Dzieci”. Mali studenci wezmą udział w specjalnie przygotowanych afrykańskich warsztatach plastycznych i ruchowych. Spotkanie ma na celu przybliżenie uczestnikom UŚD zagadnień związanych z Afryką, gdyż Uniwersytet Śląski Dzieci organizuje zbiórkę przyborów szkolnych na rzecz dwóch szkół – w Amboseli oraz na wyspie Wasini. Celem akcji „Pomagam dzieciom w Afryce” jest wyposażenie szkół w potrzebne akcesoria oraz nauczenie tamtejszych dzieci podstawowych umiejętności korzystania z komputera.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej Uniwersytetu Śląskiego Dzieci.