Dyskusja wokół książki „Po co Ślązakom potrzebny jest naród…”

16 marca 2010 r. w sali sympozjalnej I Wydziału Nauk Społecznych o godz. 11.00 odbędzie się dyskusja wokół książki „Po co Ślązakom potrzebny jest naród. Niebezpieczne związki między autonomią i nacjonalizmem” autorstwa Elżbiety Anny Sekuły. Organizatorem spotkania jest Śląskoznawcze Koło Naukowe „Sodalitas Silesiana” oraz Koło Naukowe Politologów Uniwersytetu Śląskiego.

W dyskusji udział wezmą:

• Prof. dr hab. Wojciech Świątkiewicz, dyrektor Instytutu Socjologii Uniwersytetu Śląskiego,
  • Aleksandra Klich, dziennikarka Gazety Wyborczej,
  • Dr Małgorzata Myśliwiec, politolog i specjalistka z zakresu problematyki regionalnej w Europie z Instytutu Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu Śląskiego,
  • Dr Elżbieta Anna Sekuła, socjolog i kulturoznawca ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej z Warszawy,
  • moderator dyskusji: dr Tomasz Słupik, politolog z Instytutu Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu Śląskiego.