„Dwa dni z prawem azjatyckim” na Wydziale Prawa i Administracji

Budynek Wydziału Prawa i Administracji

29 i 30 maja 2018 roku na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (ul. Bankowa 11b) odbywać się będzie wydarzenie pn. „Dwa dni z prawem azjatyckim” adresowane do osób, które chcą poznać systemy prawa obowiązujące w wybranych azjatyckich państwach.

W programie pierwszego dnia spotkania zaplanowano wystąpienia dr. hab. prof. UJ Mateusza Stępnia z Katedry Socjologii Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego, który mówić będzie na temat związków prawa i konfucjanizmu. Wykład rozpocznie się o godz. 13.30 w auli nr 3. Drugiego dnia wydarzenia o godz. 15.00 (sala nr 3.48) wystąpi PhD. Valerie Selvie Sinaga z Uniwersytetu Atma Jaya w Dżakarcie wygłosi prelekcję pt. „The Evolution of Intellectual Property Law in Indonesia” dotyczącą ewolucji prawa własności intelektualnej w Indonezji. Szczegółowe informacje dostępne są na Facebooku.

Organizatorem „Dwóch dni z prawem azjatyckim” jest Międzywydziałowe Koło Naukowe Kultury i Prawa Chińskiego, które rozpoczęło swoją działalność na Wydziale Prawa i Administracji UŚ w roku akademickiego 2017/2018. Członkowie studenckiej organizacji zajmują się kwestiami związanymi m.in. z azjatycką kulturą, językiem, przestrzenią biznesu oraz prawem.

Program wydarzenia (pdf, 1,15 MB)