Drugie Polsko-Francuskie Forum Nauki i Innowacji

06.06.2016 - 16:03, aktualizacja 06.06.2016 - 16:03
Redakcja: admin

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego we współpracy z Ambasadą Francji w Polsce oraz Instytutem Francuskim w Polsce organizują drugą edycję Polsko-Francuskiego Forum Nauki i Innowacji. Spotkanie odbędzie się 8 czerwca 2016 roku w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Głównym tematem forum będzie francusko-polska współpraca w zakresie badań naukowych i innowacji. Spotkanie będzie okazją do zaprezentowania współpracy w kluczowych dziedzinach partnerstwa strategicznego oraz podkreślenia perspektyw oferowanych przez europejski program ramowy Horyzont 2020. W wydarzeniu uczestniczyć ma blisko 300 osób, w tym francuscy i polscy naukowcy, zespoły zaangażowane w projekty europejskie, partnerzy projektów Polonium oraz przedstawiciele międzynarodowych laboratoriów stowarzyszonych (LIA) CNRS. Ze strony Uniwersytetu Śląskiego w spotkaniu udział weźmie rektor elekt prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk – prorektor ds. nauki i współpracy z gospodarką.

Polsko-Francuskie Forum Nauki i Innowacji zainaugurują prorektor ds. nauki AGH prof. dr hab. inż. Zbigniew Kąkol, podsekretarz stanu w MNiSW dr Piotr Dardziński oraz JE Ambasador Francji w Polsce Pierre Buhler. Spotkanie obejmować będzie sesję plenarną „Od nauki do innowacji” oraz sesje tematyczne poświęcone: współpracy naukowej oraz programowi Polonium, badaniom i innowacjom w dziedzinie energetyki, zielonym technologiom, współpracy naukowej i technologicznej w dziedzinie przestrzeni kosmicznej oraz innowacjom, rozwojowi i reindustrializacji.

Szczegółowe informacje oraz program spotkania dostępne są na stronie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego: www.nauka.gov.pl