Drugi dzień Festiwalu Nauki na Wydziale Filologicznym

fn2010

27 kwietnia 2010 r., w ramach 6. Studenckiego Festiwalu Nauki, na Wydziale Filologicznym w Katowicach będą miały miejsce trzy wydarzenia.

Wykład pt. „Matriarchat w starożytnej Grecji”, organizowany przez Koło Naukowe Młodych Klasyków, rozpocznie się o godz. 13.30.

„Popołudnie z Safoną”, czyli prezentacja rytmicznej recytacji poezji greckiej i łacińskiej, to wydarzenie zaplanowane na godz. 15.00.

Również o godz. 15.00 odbędą się warsztaty z zakresu analizy i interpretacji dzieła filmowego. Za materiał badawczy uczestnikom spotkania posłuży obraz Stephena Daldry pt. „Godziny”. Inicjatorem szkolenia „Analiza i interpretacja przekazów filmowych i telewizyjnych” jest Koło Naukowe Filmoznawców.

Plan 6. Studenckiego Festiwalu Nauki: http://festiwalnauki.us.edu.pl/2009/index.php?program2010.