Druga edycja projektu „Wielkie Korepetycje z Historii”

WKzH

Rusza druga edycja projektu „Wielkie Korepetycje z Historii”, organizowanego przez Niezależne Zrzeszenie Studentów. Ten ogólnopolski projekt realizowany będzie w największych ośrodkach akademickich: Warszawie, Poznaniu, Katowicach, Wrocławiu, Lublinie, Gdańsku, Krakowie oraz Tarnowie.

Organizacji „Wielkich Korepetycji z Historii” w Katowicach podjęło się Niezależne Zrzeszenie Studentów Uniwersytetu Śląskiego przy współpracy z oddziałem Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach. Spotkania odbywające się w ramach projektu mają na celu propagowanie oraz budowanie świadomości historycznej wśród młodzieży szkolnej i studentów.

Druga edycja projektu rozpocznie się 6 marca 2013 r. Przez dwa dni, na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego, odbywać się będą wykłady oraz projekcje filmu. 8 marca zaplanowano m.in. zwiedzanie dawnego aresztu MO. Na poszczególne wykłady przewidziano zapisy. Harmonogram spotkań oraz formularz rejestracyjny dostępne są na stronie www.wkzh.pl.