Druga część akcji prozdrowotnej „Katowice – Miasto Zdrowia” na Uniwersytecie Śląskim

grafika promująca akcję prozdrowotną „Katowice – Miasto Zdrowia”

W środę 31 maja 2017 roku na Uniwersytecie Śląskim rozpocznie się druga akcja prozdrowotna w ramach projektu „Katowice – Miasto Zdrowia”. Jej celem jest zachęcenie przedstawicieli środowiska akademickiego, w tym studentów oraz mieszkańców Katowic do poszerzenia wiedzy z zakresu zdrowia, a także do zdrowszego trybu życia.

Przedsięwzięcie, które odbywać się będzie na deptaku przed rektoratem uczelni (Katowice, ul. Bankowa 12) w godz. od 11.00 do 15.00, umożliwi skorzystanie z darmowych badań, takich jak: pomiar cukru, ciśnienia, tkanki tłuszczowej oraz wagi. Uczestnicy wydarzenia będą mieli również szansę zdobyć bilety do kina, wygrać atrakcyjne nagrody oraz skorzystać z porad dietetycznych czy instruktażu pierwszej pomocy.

Organizatorem akcji jest przychodnia akademicka CenterMed i Stowarzyszenie Medycyna Polska we współpracy z Uniwersytetem Śląskim, Uniwersytetem Ekonomicznym w Katowicach,Ogólnopolskim Systemem Ochrony Zdrowia OSOZ, Grupą Medycyna Polska oraz IFMSA Śląsk.

Szczegółowe informacje na temat akcji profilaktycznej znajdują się na stronie www.miastazdrowia.pl

Plakat promujący akcję