Dr Renata Jankowska reprezentantką Instytutu Francuskiego oraz agencji Campus France

Dr Renata Jankowska

Dr Renata Jankowska z Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach została wybrana do reprezentowania Instytutu Francuskiego w Polsce oraz agencji Campus France na Śląsku. Zakres zadań obejmować będzie kontakt z mediami w ramach trwającej aktualnie kampanii promującej studia we Francji oraz ścieżki kariery z językiem francuskim.

Campus France jest państwową agencją na rzecz promocji francuskiego szkolnictwa wyższego za granicą i mobilności międzynarodowej. Agencja działa pod patronatem rządu francuskiego oraz we współpracy z uczelniami i konferencjami rektorów. Campus France promuje francuskie szkolnictwo wyższe na całym świecie oraz oferuje studentom pomoc w zorganizowaniu pobytu we Francji. Dr Renata Jankowska należy do sieci korespondentów Campus France od 2014 roku.