facebook twitter instagram issuu linkedin google+ research gate youtube ustv

Sesja naukowa pn. „Antropologia normatywna prof. Tadeusza Stycznia SDS”

Logo Instytutu Jana Pawła II KUL

Dr hab. Marek RembierzWydziału Etnologii i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie wygłosi wykład pn. „Uniwersytet – wolność – bezinteresowność. Tradycyjny ethos i współczesne przemiany tożsamości uniwersytetu”. Spotkanie organizowane w ramach cyklu pn. „Konwersatorium myśli Karola Wojtyły – Jana Pawła II. Istota i misja uniwersytetu we współczesnym świecie” odbędzie się w środę 13 grudnia 2017 roku o godz. 17.00 w Kolegium Jana Pawła II w Lublinie.

Dzień później dr hab. Marek Rembierz uczestniczyć będzie również w panelu dyskusyjnym zorganizowanym podczas sesji naukowej pn. „Antropologia normatywna prof. Tadeusza Stycznia SDS”. Tematem debaty będzie tekst prof. Tadeusza Stycznia SDS pt. „Etyka jako antropologia normatywna”. Głos w dyskusji zabiorą ponadto: dr hab. Piotr Duchliński (Akademia Ignatianum w Krakowie), dr Kazimierz Krajewski (Katolicki Uniwersytet Lubelski), dr hab. prof. UKSW Ewa Podrez (Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie), ks. dr hab. prof. KUL Alfred Wierzbicki (KUL) oraz dr hab. prof. UMK Ryszad Wiśniewski (Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu). Dr hab. Tomasz Nowicki z KUL omówi stan prac nad spuścizną naukową prof. Tadeusza Stycznia SDS, natomiast jest życiorys przedstawi Piotr Filas SDS, prowincjał salwatorianów.

Organizatorem wydarzeń jest Instytut Jana Pawła II Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.