Doradca zawodowy pomoże wybrać praktyki

04.03.2019 - 17:41 aktualizacja 05.11.2019 - 11:10
Redakcja: admin

W ramach projektu „Studia i co dalej – zwiększenie konkurencyjności studentów UŚ na rynku pracy” Biuro Karier Uniwersytetu Śląskiego prowadzi szereg działań wspomagających aktywizację zawodową studentów na rynku pracy. Jedną z proponowanych form wsparcia jest doradztwo zawodowe.

Wybór odpowiednich praktyk może w przyszłości ułatwić poszukiwanie pracy. W podjęciu decyzji o wyborze praktykodawcy studenci mogą liczyć na pomoc ze strony doradcy zawodowego. Indywidualne konsultacje w tym zakresie poprzedza badanie predyspozycji w formie testu online, który uczestnik wykonuje przed rozmową.

W trakcie spotkań konsultanci pomogą w wyborze obszaru praktyk i podpowiedzą, jak powinny wyglądać profesjonalnie przygotowane dokumenty aplikacyjne lub przygotują je razem z uczestnikiem. Przy wyborze praktykodawcy studenci mogą skorzystać z bazy ofert sprawdzonych praktyk i staży.

Zapisy i sposób aplikacji:

1. Zgłoszenie swojego udziału za pośrednictwem formularza on-line.
  2. Ustalenie z doradcą miejsca i czasu spotkania. Konsultacje prowadzone są zarówno na poszczególnych wydziałach Uniwersytetu Śląskiego, jak i w siedzibie Biura Karier (Katowice, ul. Bankowa 12).
  3. Wykonanie testu predyspozycji (link do przeprowadzenia badania uczestnik otrzymuje w korespondencji e-mail).

Szczegółowe informacje na temat projektu dostępne są na stronie: bk.us.edu.pl.