facebook twitter instagram issuu linkedin google+ research gate youtube ustv

Doktorantka UŚ finalistką The Taiwan International Student Design Competition 2017

logo TISDC

Doktorantka Uniwersytetu Śląskiego mgr Iwona Cichy została finalistką The Taiwan International Student Design Competition 2017 (TISDC) w kategorii Visual Design za identyfikację 19. edycji „Kina na Granicy”. Organizatorem konkursu, który ma sprzyjać międzynarodowej wymianie kontaktów oraz wspierać młodych projektantów, jest Ministerstwo Edukacji w Tajwanie. The Taiwan International Student Design Competition rozstrzygany jest w czterech kategoriach:

• Product Design,
  • Visual Design,
  • Digital Animation,
  • Brand Specified.

Mgr Iwona Cichy jest absolwentką grafiki Instytutu Sztuki UŚ, doktorantką sztuk pięknych w Zakładzie Projektowania Graficznego UŚ, laureatką IV edycji wyróżnień JM Rektora UŚ za osiągnięcia w działalności kulturalnej oraz stypendystką Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Specjalizuje się przede wszystkim w projektowaniu systemów identyfikacji i komunikacji wizualnej, realizuje różnorodne projekty z zakresu typografii, grafiki wydawniczej oraz plakatu. Interesuje się również twórczością artystyczną w szkle i szkłem użytkowym (technika Tiffany'ego, witraż, fusing). Brała udział w licznych wystawach w kraju i za granicą, m.in. w Chinach, Boliwii, Iranie, Rosji, Czechach, Serbii, Korei Południowej i na Ukrainie.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie The Taiwan International Student Design Competition.