Dobre Praktyki Tworzenia Oprogramowania – trzeci blok

Trwają zapisy na trzeci blok cyklu Dobre Praktyki Tworzenia Oprogramowania (DPTO). Ogólnodostępne wykłady na temat dziedzictwa programistów odbędą się 22 kwietnia 2015 roku na Wydziale Informatyki i Nauki o Materiałach UŚ w Sosnowcu. Zgłoszenia udziału odbywają się za pośrednictwem strony www.dpto.pl.

Dobre Praktyki Tworzenia Oprogramowania (DPTO) to cykl wykładów i warsztatów skierowanych do programistów. Podczas spotkań eksperci w dziedzinie tworzenia oprogramowania dzielą się z uczestnikami wiedzą i prezentują różne aspekty pracy projektowej. Przedsięwzięcie ma na celu dbanie o wszechstronny rozwój studentów i absolwentów kierunków technicznych. Projekt jest realizowany na Uniwersytecie Śląskim i Politechnice Śląskiej.

Najbliższe wykłady poświęcone będą problematyce systemów odziedziczonych (legacy systems). Uczestnicy wydarzenia dowiedzą się m.in. jak postępować w sytuacjach związanych z modyfikacją funkcjonalności danej aplikacji, jak unikać błędów, które mogą wpłynąć na pogorszenie stabilności systemów oraz jakie techniki sprawdzają się najlepiej w przypadku pracy z kodem, którego nie jesteśmy autorami.

Uczestnicy cyklu będą ponadto mieli możliwość zapisania się na warsztaty, które odbędą się 9 maja 2015 roku w siedzibie firmy Future Processing. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, pierwszeństwo udziału w warsztatach będą miały osoby, które uczestniczyły w innych wydarzeniach DPTO.

Wykłady z zakresu dziedzictwa programistów są realizowane w ramach trzeciego bloku DPTO. Jest to ostatnie spotkanie w ramach cyklu DPTO 2014/2015. Blok pierwszy, który odbył się w listopadzie 2014 r., dotyczył tematyki modelowego wytwarzania. W ramach bloku drugiego, który odbył się w marcu 2015 r., poruszone zostało zagadnienie zwinnej komunikacji.

Organizatorem cyklu DPTO jest firma Future Processing, z którą Uniwersytet Śląski współpracuje od 2012 r.