facebook twitter instagram issuu linkedin research gate youtube ustv

Dobre Praktyki Tworzenia Oprogramowania

Trwają zapisy na drugi blok cyklu Dobre Praktyki Tworzenia Oprogramowania (DPTO). Ogólnodostępne wykłady na temat zwinnej komunikacji odbędą się 4 marca 2015 r. na Wydziale Informatyki i Nauki o Materiałach Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu. Zgłoszenia udziału odbywają się za pośrednictwem strony www.dpto.pl.

Dobre Praktyki Tworzenia Oprogramowania (DPTO) to cykl wykładów i warsztatów skierowanych do programistów. Podczas spotkań eksperci w dziedzinie tworzenia oprogramowania dzielą się z uczestnikami wiedzą i prezentują różne aspekty pracy projektowej. Przedsięwzięcie ma na celu dbanie o wszechstronny rozwój studentów i absolwentów kierunków technicznych. Projekt jest realizowany na Uniwersytecie Śląskim i Politechnice Śląskiej.

Uczestnicy najbliższych wykładów zapoznają się z problematyką szeroko rozumianej komunikacji w procesie wytwarzania oprogramowania. Dowiedzą się m.in. w jaki sposób formułować wymagania, co powinien wiedzieć programista przed przystąpieniem do realizacji zadania, jak napisać komunikatywny kod oraz jaki wpływ na pracę programisty mają oczekiwania innych programistów, użytkowników, klientów czy testerów.

Uczestnicy cyklu będą ponadto mieli możliwość zapisania się na warsztaty, które odbędą się 14 marca 2015 r. w siedzibie firmy Future Processing. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, pierwszeństwo udziału w warsztatach będą miały osoby, które uczestniczyły w innych wydarzeniach DPTO.

Wykłady z zakresu zwinnej komunikacji są realizowane w ramach drugiego bloku DPTO. Blok pierwszy, który odbył się w listopadzie 2014 r., dotyczył tematyki modelowego wytwarzania i zgromadził ponad 110 studentów. Relację z wydarzenia można zobaczyć na stronie DPTO. W ramach bloku trzeciego, który odbędzie się w kwietniu i maju 2015 r., poruszone zostanie zagadnienie dziedzictwa programistów.

Organizatorem cyklu DPTO jest firma Future Processing, z którą Uniwersytet Śląski współpracuje od 2012 r.

plakat

Skróty

Copyright © 2001-2019
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wszelkie prawa zastrzeżone.