Dni Otwarte Wydziału Teologicznego UŚ

Od 30 do 31 marca 2015 r. na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach organizowane są Dni Otwarte. W tym roku spotkania z młodzieżą przebiegać będą pod hasłem „Ewolucja a stworzenie – czy to da się pogodzić?”. Hasło stanowi nawiązanie do uroczystości nadania wybitnemu kosmologowi, filozofowi i teologowi ks. prof. Michałowi Hellerowi tytułu doctora honoris causa Uniwersytetu Śląskiego.

W ramach Dni Otwartych studenci Wydziału Teologicznego przedstawią ofertę studiów. Prezentacji towarzyszyć będzie akcja powołaniowa przygotowana przez kleryków. Dla uczestników przygotowano również projekcje filmów („Ziemia Maryi” oraz film poruszający kwestie ewolucji i wiary).

Spotkania odbywać się będą w auli Wydziału Teologicznego: w poniedziałek 30 marca o godz. 8.45 oraz 11.30, natomiast we wtorek 31 marca – o godz. 8.30 i 10.30. W programie drugiego dnia spotkań przewidziano wykład pt. „Człowiek pochodzi od małpy – a gdzie miejsce dla Pana Boga?”, który wygłosi ks. dr Andrzej Abdank-Kozubski. Uczestnicy będą mogli również obejrzeć nagranie wywiadu przeprowadzonego z ks. prof. Michałem Hellerem.