facebook twitter instagram issuu linkedin google+ research gate youtube ustv

Dni otwarte Instytutu Filologii Germańskiej

zdjęcie: budynek Wydziału Filologicznego UŚ w Sosnowcu

W marcu 2017 roku na Wydziale Filologicznym w Sosnowcu odbywać się będą Dni otwarte Instytutu Filologii Germańskiej. W programie wydarzenia zaplanowano Dzień szwedzki (23–24 marca) i Dni niemieckie (23–24 marca, 27–28 marca), podczas których uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych będą mieli okazję wziąć udział w wykładach, warsztatach i seminariach mających na celu pokazanie m.in. specyfiki nauki języka szwedzkiego i studiów skandynawistycznych, nauki języka niemieckiego, polsko-niemieckich relacji kulturalnych w XXI wieku czy literatury niemieckiej publikowanej po 1989 roku. Wydarzenie stanie się też okazją do zaprezentowania oferty dydaktycznej Instytutu Filologii Germańskiej, zasad rekrutacji i możliwości zawodowych absolwentów.

Szczegółowy program Dni otwartych dostępny jest na stronie Instytutu Filologii Germańskiej.