Dni otwarte Akademickiego Punktu Informacji Biznesowej

Od 27 do 28 października 2011 r. w godz. 8.00–15.30 odbędą się Dni otwarte Akademickiego Punktu Informacji Biznesowej, który działa w Uniwersytecie Śląskim w ramach projektu „Przedsiębiorczość akademicka na START”.

Projekt START promuje przedsiębiorczość i innowacyjność, organizując szereg bezpłatnych szkoleń biznesowych i warsztatów. Uczestnicy programu mogą liczyć na fachowe doradztwo m.in. w zakresie możliwości utworzenia własnej firmy. Kursy będą prowadzone przez profesjonalnych szkoleniowców oraz menadżerów firm.

Tematyka planowanych szkoleń:

• symulacyjna gra decyzyjna;
  • skuteczne zarządzanie innowacyjnym przedsiębiorstwem;
  • instrumenty doskonalenia funkcjonowania przedsiębiorstw, ich współpracy z uczelniami i otoczeniem biznesu;
  • dizajn 100% innowacyjności;
  • praktyczne aspekty prowadzenia działalności – wizyta studyjna w przedsiębiorstwie spin off/spin out, w instytucjach otoczenia biznesu.

Ponadto w ramach projektu będą organizowane: konferencje związane z przedsiębiorczością, wyjazdy do instytucji otoczenia biznesu, spotkania z przedsiębiorcami – Role Models oraz inne przedsięwzięcia tematyczne.

Akademicki Punkt Informacji Biznesowej:
40-007 Katowice,
ul. Bankowa 12B,
pokój 1002,1003,1004.
Tel. 32 359 2215.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: www.start.us.edu.pl.