Dni Narodowego Centrum Nauki

Od 8 do 9 maja 2013 r. na Śląsku odbędą się Dni Narodowego Centrum Nauki. W programie wydarzenia zaplanowano spotkania, podczas których polskim naukowcom oraz osobom rozpoczynającym pracę badawczą zaprezentowana zostanie oferta konkursowa Centrum. Spotkania będą okazją m.in. do wyjaśnienia wątpliwości, jakie mogą pojawić się w trakcie przygotowania wniosków oraz do przybliżenia zasad regulujących obsługę projektów finansowanych przez Centrum. Dniom Narodowego Centrum Nauki towarzyszyć będzie dyskusja na temat funkcjonowania systemu finansowania nauki w Polsce ze szczególnym uwzględnieniem konkursów i procesu oceny wniosków przyjętego przez NCN. Po raz pierwszy młodym uczonym przyznana zostanie nagroda Narodowego Centrum Nauki za znaczące osiągnięcia naukowe, dokonane w ramach badań podstawowych.

Dla młodych naukowców przygotowano także m.in. seminarium na temat mechanizmów finansowania badań, które odbędzie się w auli im. Kazimierza Popiołka na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Dla osób, które nie będą mogły uczestniczyć osobiście w spotkaniu, Telewizja internetowa Uniwersytetu Śląskiego będzie transmitować seminarium online http://telewizja.us.edu.pl/strona/on-line – 8 maja od godz. 14.00.

Organizatorami wydarzenia są Narodowe Centrum Nauki i Regionalna Konferencja Rektorów Uczelni Akademickich.

Szczegółowe informacje i program Dni Narodowego Centrum Nauki dostępne są na stronie Centrum oraz na specjalnej stronie przygotowanej przez Uniwersytet Śląski: www.us.edu.pl/dni-ncn.

Odtwórz film

NCN      RKRUA

Współorganizatorzy

Uniwersytet Śląski     Politechnika Śląska     Śląśki Uniwersytet Medyczny     Uniwersytet Ekonomiczny     Akademia Muzyczna

Rada Młodych Naukowców

Katowice      województwo śląskie       Urząd Katowice

Patronaty

Patronat honorowy

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Patronat medialny

logo TVP Katowice       Nauka w Polsce      Forum Akademickie

Polskie Radio Katowice

Orange                       PGNiG

PGE

BGK

Ruszają Dni Narodowego Centrum Nauki w Polskim Radio Katowice (08.05.2013)

O wydarzeniu napisał „Dziennik Zachodni” w artykule pt. „Dni Narodowego Centrum Nauki w Katowicach: Jak finansować naukę?” (08.05.2013)

O wydarzeniu napisał serwis „naszemiasto.pl” w artykule pt. „Dni Narodowego Centrum Nauki w Katowicach ”. (08.05.2013).

O wydarzeniu napisała „Gazeta Wyborcza” w artykule pt. „Śląskie. Dni Narodowego Centrum Nauki w Katowicach ”. (08.05.2013)