facebook twitter instagram issuu linkedin research gate youtube ustv

Dni Narodowego Centrum Nauki

Od 8 do 9 maja 2013 r. na Śląsku odbędą się Dni Narodowego Centrum Nauki. W programie wydarzenia zaplanowano spotkania, podczas których polskim naukowcom oraz osobom rozpoczynającym pracę badawczą zaprezentowana zostanie oferta konkursowa Centrum. Spotkania będą okazją m.in. do wyjaśnienia wątpliwości, jakie mogą pojawić się w trakcie przygotowania wniosków oraz do przybliżenia zasad regulujących obsługę projektów finansowanych przez Centrum. Dniom Narodowego Centrum Nauki towarzyszyć będzie dyskusja na temat funkcjonowania systemu finansowania nauki w Polsce ze szczególnym uwzględnieniem konkursów i procesu oceny wniosków przyjętego przez NCN. Po raz pierwszy młodym uczonym przyznana zostanie nagroda Narodowego Centrum Nauki za znaczące osiągnięcia naukowe, dokonane w ramach badań podstawowych.

Dla młodych naukowców przygotowano także m.in. seminarium na temat mechanizmów finansowania badań, które odbędzie się w auli im. Kazimierza Popiołka na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Dla osób, które nie będą mogły uczestniczyć osobiście w spotkaniu, Telewizja internetowa Uniwersytetu Śląskiego będzie transmitować seminarium online http://telewizja.us.edu.pl/strona/on-line – 8 maja od godz. 14.00.

Organizatorami wydarzenia są Narodowe Centrum Nauki i Regionalna Konferencja Rektorów Uczelni Akademickich.

Szczegółowe informacje i program Dni Narodowego Centrum Nauki dostępne są na stronie Centrum oraz na specjalnej stronie przygotowanej przez Uniwersytet Śląski: www.us.edu.pl/dni-ncn.

Odtwórz film


 

plakat


Organizatorzy

NCN      RKRUA

 

Współorganizatorzy

Uniwersytet Śląski     Politechnika Śląska     Śląśki Uniwersytet Medyczny     Uniwersytet Ekonomiczny     Akademia Muzyczna     

Rada Młodych Naukowców

 

Partnerzy

Katowice      województwo śląskie       Urząd Katowice

 

Patronaty

Patronat honorowy

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego

 

Patronat medialny

logo TVP Katowice       Nauka w Polsce      Forum Akademickie

Polskie Radio Katowice

 

Sponsorzy

Orange                       PGNiG
  

 

   PGE

 

BGK

 


Ruszają Dni Narodowego Centrum Nauki w Polskim Radio Katowice (08.05.2013)

O wydarzeniu napisał „Dziennik Zachodni” w artykule pt. „Dni Narodowego Centrum Nauki w Katowicach: Jak finansować naukę?” (08.05.2013)

O wydarzeniu napisał serwis „naszemiasto.pl” w artykule pt. „Dni Narodowego Centrum Nauki w Katowicach ”. (08.05.2013).

O wydarzeniu napisała „Gazeta Wyborcza” w artykule pt. „Śląskie. Dni Narodowego Centrum Nauki w Katowicach ”. (08.05.2013)

Skróty

Copyright © 2001-2019
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wszelkie prawa zastrzeżone.