facebook twitter instagram issuu linkedin research gate youtube ustv

Dni Kultury Kanadyjskiej - część francuskojęzyczna

Zakład Badań Kanadyjskich i Przekładu Literackiego Instytutu Języków Romańskich i Translatoryki oraz Centrum Studiów Kanadyjskich Instytutu Kultur i Literatur Anglojęzycznych serdecznie zapraszają wszystkich zainteresowanych studentów i wykładowców na Dni Kultury Kanadyjskiej w dniach 28 kwietnia - 7 maja do budynku Neofilologii przy ul. Grota-Roweckiego 5 w Sosnowcu.

Wydarzenia w ramach Dni Kultury Kanadyjskiej będą w tym roku odbywać się w dwóch językach. W dniach 28-29 kwietnia 2009 roku Centrum Studiów Kanadyjskich zaprasza na wykłady i warsztaty w języku angielskim. Natomiast w dniach 5-7 maja zapraszamy na część francuskojęzyczną przygotowaną przez Zakład Badań Kanadyjskich i Przekładu Literackiego Instytutu Języków Romańskich i Translatoryki.

W ramach Dni Kultury Kanadyjskiej będzie można uczestniczyć pdfw wykładach i warsztatach, które poprowadzą pracownicy IJRiT oraz znakomici kanadyjscy wykładowcy i artyści tacy jak: Helen Bajorek MacDonald, Marlene Atleo, Richard Atleo, Jean-Michel Komarnicki czy też Prof. Pierre Nepveu zaproszeni przez dr Eugenię Sojkę oraz Prof. Krzysztofa Jarosza. O wysokiej randze wydarzenia może świadczyć fakt, iż obecny będzie również Ambasador Kanady w Polsce Jego Ekscelencja David Preston, który wygłosi wykład na temat znaczenia wielokulturowości i migracji w procesie kształtowania się kanadyjskiej tożsamości narodowej.

Studentów zainteresowanych udziałem w warsztatach prosimy o jak najszybszy kontakt z dr Eugenią Sojką (esojka2000@yahoo.ca). Uczestnicy otrzymają dyplomy potwierdzające uczestnictwo. Ilość uczestników jest ograniczona.

Więcej informacji o Dniach Kultury Kanadyjskiej

 Program pdf

Skróty

Copyright © 2001-2019
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wszelkie prawa zastrzeżone.