facebook twitter instagram issuu linkedin research gate youtube ustv

Dni Kultury Kanadyjskiej

6 i 7 maja 2015 roku na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu odbywać się będą Dni Kultury Kanadyjskiej. W inauguracji wydarzenia, 6 maja o godz. 10.00, udział wezmą prorektor ds. nauki i współpracy z gospodarką prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk oraz JE Ambasador Kanady w Polsce Alexandra Bugailiskis.  

W programie wydarzenia przewidziano m.in. wykłady, pokazy filmów oraz przedstawienie teatralne w wykonaniu studentów Uniwersytetu Śląskiego uczęszczających na zajęcia prowadzone w semestrze letnim przez dr Lindsay Thistle z Trent University w Kanadzie. Tegoroczna edycja Dni Kultury Kanadyjskiej została zorganizowana pod hasłami „Indigenous identity as expressed in personal narratives and video-filmmaking “ oraz  „English Canadian theatre and television – expanding identity programming”.  Wykłady zostaną wygłoszone m.in. przez Shirley Hardman z University of the Fraser Valley, reprezentującą naród Stó:lō z Zachodniego Wybrzeża Kanady oraz dr Lindsay Thistle. 

Dni Kultury Kanadyjskiej są organizowane przez Zakład Studiów Amerykańskich i Kanadyjskich oraz Centrum Studiów Kanadyjskich.

Skróty

Copyright © 2001-2019
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wszelkie prawa zastrzeżone.