facebook twitter instagram issuu linkedin research gate youtube ustv

Dni Kultury Chorwackiej

10 maja 2010 r. rozpoczynają się Dni Kultury Chorwackiej organizowane przez Instytut Filologii Słowiańskiej Uniwersytetu Śląskiego. Z tej okazji zostali zaproszeni: Joško Ševo – aktor i profesor Chorwackiej Akademii Teatralnej oraz Krešimir Bagić – poeta, krytyk literacki i profesor Uniwersytetu Zagrzebskiego.

W programie znajdzie się m.in. autorski monodram Joška Ševo zatytułowany „Govorite li hrvatski?” („Czy mówicie po chorwacku?”), którego kanwą są najbardziej znane teksty literatury chorwackiej: od początków piśmiennictwa aż po współczesność. Monodram można będzie zobaczyć w Teatrze Korez w Katowicach.

Promocja książki pt. „Nagie miasto. Antologia chorwackiego krótkiego opowiadania („short story”) lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych XX wieku” i spotkanie z jej autorem Krešimirem Bagiciem to kolejne punkty programu. Wizyta chorwackiego poety i krytyka literackiego będzie również okazją do rozmowy na temat współczesnej literatury i kultury chorwackiej.

Trwające do 12 maja 2010 r. Dni Kultury Chorwackiej adresowane są do studentów filologii słowiańskiej, kulturoznawców, teatrologów, środowisk twórczych regionu oraz osób zainteresowanych spotkaniem z kulturą chorwacką.

 Program

Skróty

Copyright © 2001-2019
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wszelkie prawa zastrzeżone.