Dni Kanadyjskie na Uniwersytecie Śląskim

W dniach 27–29 kwietnia 2010 r. na Wydziale Filologicznym w Sosnowcu odbywać się będą Dni Kanadyjskie. Jak co roku, organizatorzy – Zakład Literatury Kandyjskiej i Przekładu Literackiego Instytutu Języków Romańskich i Translatoryki oraz Centrum Studiów Kanadyjskich Instytutu Kultur i Literatur Anglojęzycznych – przygotowali liczne atrakcje: ciekawe prezentacje, wystawę fotografii, konkurs kulinarny na potrawę quebecką. Nie zabraknie również seansów filmowych, wyświetlane obrazy opatrzone zostały polskimi tłumaczeniami przygotowanymi przez studentów Wydziału.

Szczegółowy program wydarzenia .

Dni Kanadyjskie to impreza cykliczna, ciesząca się dużym zainteresowaniem. W tym roku wydarzenie zbiega się Dniami Otwartymi Instytutu Języków Romańskich i Translatoryki, które trwać będą od 26 do 30 kwietnia 2010 r.