Dzień Języków Dalekowschodnich

17 grudnia 2015 roku od godz. 9.30 równolegle na Wydziale Filologicznym w Katowicach oraz w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej odbywać się będzie kolejna edycja Dni Języków. Tym razem spotkanie poświęcone zostanie językom krajów Dalekiego Wschodu: Chin i Korei Południowej. Uczestnicy warsztatów będą mieli okazję spotkać się i osobiście porozmawiać z native speakerami, którzy specjalnie dla nich przygotowali bogaty program zajęć językowo-kulturowych. Warsztaty obejmują naukę podstawowych zwrotów komunikacyjnych, a także prezentację egzotycznych dla Polaków tradycji, historii i zwyczajów panujących w Chinach i Korei Południowej.

Organizowane na Uniwersytecie Śląskim warsztaty mają za zadanie promowanie postawy otwartości wobec odmienności kulturowej, poszerzanie horyzontów, a także wzmacnianie wartości języków i kultur – w tym także kultury regionalnej – w oczach osób uczestniczących w zajęciach.

Opiekę nad Dniami Języków sprawuje fanpage UŚ „Świat na wyrywki” prowadzony przez studentów Katedry Międzynarodowych Studiów Polskich.

Zgłoszenia udziału w warsztatach zawierające imię i nazwisko oraz telefon kontaktowy należy przesyłać drogą elektroniczną na adres e-mail: tydzienkultur@gmail.com.