Dni Frankofonii na Wydziale Filologicznym

Od 20 do 28 marca 2012 r. w Instytucie Języków Romańskich i Translatoryki na Wydziale Filologicznym w Sosnowcu odbywać się będą Dni Frankofonii. W wydarzeniu udział wezmą m.in.: JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś, Delegat Rządów Wspólnoty Francuskiej i Regionu Walonii Zénon Kowal oraz przedstawiciele Wydziału Filologicznego i zaproszeni goście z Francji, Belgii i Polski.

W programie przewidziano m.in.:

• wykłady prof. Luca Collesa z Uniwersytetu w Louvain, prof. Karla Ziegera z Uniwersytetu w Valenciennes, dr. hab. Krzysztofa Jarosza z Instytutu Języków Romańskich i Translatoryki Wydziału Filologicznego UŚ;
  • prezentacje nt. języka francuskiego oraz jego licznych odmian, przygotowane przez studentów Instytutu Języków Romańskich i Translatoryki;
  • spektakl w wykonaniu grupy teatralnej pracującej pod kierunkiem dr. Buaty Maleli na podstawie sztuki „Ariane et Barbe-Bleue (Ariadna i Sinobrody)” belgijskiego dramaturga Maurycego Maeterlinka.

Szczegółowy program znajduje się na stronie Instytutu Języków Romańskich i Translatoryki.