Delegacja z Brazylii z wizytą na Uniwersytecie Śląskim

Budynek Wydziału Filologicznego

W piątek 21 października 2016 roku o godz. 11.00 w sali Rady Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Śląskiego odbędzie się spotkanie władz Szkoły Języka i Kultury Polskiej oraz Wydziału Filologicznego z delegacją Universidade Estadual do Centro-Oeste (UNICENTRO) w Irati w stanie Parana w Brazylii. Z ramienia Uniwersytetu Śląskiego gości powitają prof. dr hab. Jolanta Tambor – pełnomocnik rektora ds. studentów zagranicznych, dyrektor Szkoły Języka i Kultury Polskiej UŚ oraz prof. zw. dr hab. Adam Dziadek – prodziekan ds. rozwoju naukowego. Uniwersytet w Irati reprezentować będą: dr Marileia Gartner – koordynator Instytutu Badań nad Kulturą Słowiańską UNICENTRO, dr Ancelmo Schörner, dr Luciane Trennephol da Costa, dr Nelsi Antonia Pabis i Sônia Eliane Niewiadomski. W spotkaniu będą również uczestniczyć wykładowcy i studenci Uniwersytetu Śląskiego pochodzący z Brazylii, którzy opowiedzą gościom o swych wrażeniach związanych ze studiami i pracą na uczelni.

Uniwersytet Śląski w ubiegłym roku akademickim nawiązał współpracę z Instytutem Badań nad Kulturą Słowiańską / NEES / UNICENTRO. Obecna wizyta jest dalszym krokiem do poszerzenia współpracy, która będzie obejmować wymianę kadry naukowej, dydaktycznej i studentów oraz plany zdalnego nauczania języka polskiego prowadzonego przez pracowników UŚ dla brazylijskich studentów. W czasie spotkania omówione zostaną dalsze szczegóły dotyczące planowanych działań o charakterze naukowym i badawczym. Oba uniwersytety przygotowują do podpisania umowę o współpracy bilateralnej.