Delegacja z Ukrainy z wizytą w Uniwersytecie Śląskim

16 i 17 czerwca 2013 r. Uniwersytet Śląski będzie gościć delegację z Uniwersytetu Narodowego im. Jurija Fedkowicza w Czerniowcach na Ukrainie. Skład delegacji: JM Rektor prof. Stepan Vasyliovych Melnychuk, prorektor ds. nauki i kształcenia prof. Tamara Volodymyrivna Marusyk, prodziekan Wydziału Historii, dyrektor  Centrum „Eastern School of Polish Studies” Vladyslav Strutynskyi oraz prodziekan Wydziału Ekonomii prof. Andriy Verstyak. Wizyta ma na celu nawiązanie współpracy z Uniwersytetem Śląskim w dziedzinie nauki i edukacji.

17 czerwca o godz. 10.00 w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej odbędzie się spotkanie, podczas którego zaplanowano prezentacje Uniwersytetu Śląskiego oraz Szkoły Języka i Kultury Polskiej w języku ukraińskim, a także zwiedzanie CINiBA. Odbędą się również spotkania z przedstawicielami jednostek UŚ zainteresowanymi nawiązaniem współpracy z partnerem ukraińskim.

Tego samego dnia o godz. 14.30 gości podejmą JM Rektor UŚ prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś oraz prorektor ds. umiędzynarodowienia, współpracy z otoczeniem i promocji dr hab. Mirosław Nakonieczny

Wizyta delegacji jest wynikiem współpracy Obwodowej Czerniowieckiej Administracji Państwowej i województwa śląskiego, opartej na Porozumieniu o współpracy z 23 września 2002 r.

Uniwersytet Narodowy im. Jurija Fedkowicza w Czerniowcach, założony w 1875 roku, jest jednym  z wiodących uniwersytetów na Ukrainie. Kształci 17 tysięcy studentów na 17 wydziałach.