facebook twitter instagram issuu linkedin google+ research gate youtube ustv

Delegacja z Kazachskiego Państwowego Żeńskiego Uniwersytetu Pedagogicznego z wizytą na UŚ

deptak przed rektoratem UŚ

Od 6 do 9 listopada 2018 roku na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach przebywać będzie delegacja z Kazachskiego Państwowego Żeńskiego Uniwersytetu Pedagogicznego w Ałmaty. Współpraca pomiędzy uniwersytetami została zapoczątkowana w 2015 roku i obejmowała dotychczas krótkoterminową wymianę akademicką kadry naukowej oraz studentów. Celem wizyty jest podpisanie umowy o podwójnym dyplomie (double degree) z filologii angielskiej oraz omówienia praktycznych kwestii związanych z programem podwójnych studiów.

JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk i JM Rektor Kazachskiego Państwowego Żeńskiego Uniwersytetu Pedagogicznego prof. Gaukhar Aldambergenova. Podpisanie umowy

JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk
i JM Rektor Kazachskiego Państwowego Żeńskiego Uniwersytetu
Pedagogicznego prof. Gaukhar Aldambergenova
fot. Sekcja Prasowa UŚ

Delegację, w której skład wchodzą: JM Rektor Kazachskiego Państwowego Żeńskiego Uniwersytetu Pedagogicznego prof. Gaukhar Aldambergenova, dyrektor działu ds. studenckich prof. Sultanova Zhanagul oraz kierownik działu współpracy z zagranicą prof. Raya Amirzhanova podejmą: JM Rektor UŚ prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk, prorektor ds. współpracy międzynarodowej i krajowej dr hab. prof. UŚ Tomasz Pietrzykowski, prorektor ds. badań naukowych prof. zw. dr hab. Andrzej Noras, dyrektor Instytutu Języka Angielskiego dr hab. Adam Wojtaszek, zastępca dyrektora IJA ds. dydaktycznych dr Monika Grotek, kierownik Działu Współpracy z Zagranicą Agata Wójcik oraz kierownik Biura Rekrutacji Studentów Międzynarodowych Joanna Laskowska.

Uczestnicy spotkania, pamiątkowe wspólne zdjęcie

Uczestnicy spotkania
fot. Sekcja Prasowa UŚ

Wizyta delegacji z Kazachstanu jest okazją do omówienia zagadnień związanych z dalszą współpracą i zapoznania się z naszą uczelnią, w tym z Wydziałem Filologicznym i Centrum Informacji Naukowej i Biblioteką Akademicką.