Delegacja z Chin na Uniwersytecie Śląskim

20 lutego 2014 r. Uniwersytet Śląski będzie gościć delegację chińską z prowincji Liaoning. Uczelnię odwiedzą: Gao Peng – wiceprzewodnicząca Komitetu Prowincji Liaoning, Ludowej Politycznej Konferencji Konsultatywnej, CPPCC;  Ma Lihua – dyrektor Komitetu Ludności, Zasobów i Środowiska Prowincji Liaoning, CPPCC;  Li Xiaoqing – zastępca dyrektora Komitetu Edukacji, Nauki, Kultury, Zdrowia i Sportu Prowincji Liaoning, CPPC; Yu Bo – zastępca dyrektora Komitetu Współpracy z Hong Kongiem, Macao, Tajwanem i Spraw Zagranicznych Prowincji Liaoning, CPPCC; Xu Hongming – zastępca dyrektora Departamentu Europy i Afryki, Biuro Spraw Zagranicznych Prowincji Liaoning.

W programie wizyty zaplanowano zwiedzanie Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej oraz rozmowy z firmą AIUT sp. z o.o., w których wezmą udział: prorektor ds. umiędzynarodowienia, współpracy z otoczeniem i promocji dr hab. Mirosław Nakonieczny, prodziekan Wydziału Filologicznego ds. promocji i rozwoju prof. zw. dr hab. Marian Kisiel, dziekan Wydziału Filologicznego prof. dr hab. Rafał Molencki, pełnomocnik rektora ds. studentów zagranicznych dr hab. prof. UŚ Jolanta Tambor, mgr Adam Antoniewicz ze Szkoły Języka i Kultury Polskiej (lektor w Shenyang), kierownik Działu Współpracy z Zagranicą mgr Agata Wójcik oraz dyrektor Centrum ds. Badań Naukowych i Współpracy z Gospodarką mgr Dariusz Laska.

19 lutego 2014 r. o godz. 13.40 w Sali Błękitnej Urzędu Marszałkowskiego delegacja z Chin spotka się z przewodniczącym Sejmiku Województwa Śląskiego Andrzejem Gościniakiem. W wydarzeniu uczestniczyć będzie JM Rektor UŚ prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś.