facebook twitter instagram issuu linkedin google+ research gate youtube ustv

Delegacja Regionu Autonomicznego Ningxia Hui z wizytą na UŚ

polska i chińska flaga obok siebie

21 września 2017 roku o godz. 9.00 w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Bankowa 12, sala nr 144) rozpocznie się spotkanie przedstawicieli śląskich uczelni z delegacją Regionu Autonomicznego Ningxia Hui (Chiny), które stanie się okazją do zaprezentowania potencjału śląskich uczelni i nawiązania nowych form współpracy. Organizatorem wydarzenia jest Urząd Marszałkowski.

Delegację chińską reprezentować będą: Yao Aixing – wicegubernator Regionu Autonomicznego Ningxia Hui, Cui Xiaohua – zastępca sekretarza generalnego Rządu Ludowego Regionu Autonomicznego Ningxia Hui, Xie Xiaoguang – zastępca dyrektora generalnego Biura Spraw Zewnętrznych Ludowego Regionu Autonomicznego, Sun Tao – JM Rektor Uniwersytetu Medycznego w Ningxia, Li Xiaoyan – prorektor Politechniki Ningxia oraz Chai Hongyun – prezes Polsko-Chińskiego Towarzystwa Gospodarczo-Kulturalnego.

Ze strony Uniwersytetu Śląskiego w spotkaniu udział wezmą: prof. dr hab. Ryszard Koziołek – prorektor ds. kształcenia i studentów, prof. dr hab. Krzysztof Jarosz – dziekan Wydziału Filologicznego, dr Agnieszka Tambor – koordynator ds. Klasy Konfucjańskiej, dr hab. Adam Wojtaszek – dyrektor Instytutu Języka Angielskiego, dr Monika Grotek – wicedyrektor ds. dydaktycznych Instytutu Języka Angielskiego, mgr Agata Wójcik – kierownik Działu Współpracy z Zagranicą, mgr Joanna Laskowska – kierownik Biura Rekrutacji Studentów Międzynarodowych, mgr Giga Gogosashvili z Biura Rekrutacji Studentów Międzynarodowych.

Ponadto w spotkaniu uczestniczyć będą: mgr inż. Barbara Jarzębska – dyrektor Transferu i Technologii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, dr inż. Grzegorz Kłapyta – kierownik Biura Współpracy z Zagranicą Politechniki Śląskiej, a także Karina Iwan i Dominika Zielińska z Wydziału Gospodarki Turystyki i Sportu Urzędu Marszałkowskiego.