Delegacja miasta Hobart z wizytą na UŚ

10.10.2017 - 16:49, aktualizacja 10.10.2017 - 16:49
Redakcja: admin

10 października 2017 roku w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbyło się spotkanie z przedstawicielami miasta Hobart (Tasmania/Australia) w ramach projektu World Cities, w którym uczestniczą Katowice. Wśród tematów potencjalnej współpracy znalazły się: zmiany klimatyczne i świadomość ekologiczna, innowacje i start’upy, muzyka oraz zarządzanie metropolitalne. Spotkanie stało się ponadto okazją do zaprezentowania Uniwersytetu Śląskiego i jego roli w mieście, w regionie i w całym kraju.

Z ramienia uczelni gości powitali prorektor ds. współpracy międzynarodowej i krajowej dr hab. prof. UŚ Tomasz Pietrzykowski oraz prof. zw. dr hab. Jacek Jania – kierownik Katedry Geomorfologii, inicjator powołania Centrum Studiów Polarnych Uniwersytetu Śląskiego. W wydarzeniu udział wzięli także reprezentanci Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska: prof. dr hab. Piotr Świątek – prodziekan ds. nauki i współpracy z zagranicą, prof. dr hab. Piotr Skubała i dr hab. prof. UŚ Gabriela Woźniak oraz przedstawiciele Obserwatorium Procesów Miejskich i Metropolitalnych UŚ: dr hab. Robert Pyka – zastępca dyrektora Instytutu Socjologii i mgr Zuzanna Neuve‐Eglise.

Spotkanie zostało zorganizowane przez Dział Współpracy z Zagranicą UŚ.