Debata pt. „Tragedia smoleńska a szanse na pojednanie Polaków i Rosjan”

WNS

Koło Naukowe Politologów Uniwersytetu Śląskiego oraz Fundacja Polsko-Rosyjskie Pojednanie organizują 16 listopada 2010 r. debatę pt. „Tragedia smoleńska a szanse na pojednanie Polaków i Rosjan”.

Do udziału w debacie zaproszeni zostali: prof. UŚ dr hab. Krystyna Doktorowicz, dziekan Wydziału Radia i Telewizji im. K. Kieślowskiego, prof. UŚ dr hab. Sylwester Fertacz z Zakładu Historii Najnowszej 1918–1945, dr Jerzy Gorzelik z Zakładu Historii Sztuki, dr Tomasz Słupik z Zakładu Historii Myśli Społecznej i Politycznej oraz poseł Lucjan Karasiewicz.

Wydarzenie będzie miało miejsce na Wydziale Nauk Społecznych w auli im. Kazimierza Popiołka. Debata, którą poprowadzi dr Stanisław Górka z Uniwersytetu Jagiellońskiego, rozpocznie się o godz. 12.40.