Debata pt. „Polityka i humanistyka”

Zdjęcie: budynek Wydziału Filologicznego UŚ w Katowicach

15 grudnia 2016 roku o godz. 10.00 w sali Rady Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, pl. Sejmu Śląskiego 1) rozpocznie się debata pt. „Polityka i humanistyka”. W spotkaniu udział wezmą: prof. zw. dr hab. Michał Paweł Markowski (University of Illinois at Chicago), prof. zw. dr hab. Tadeusz Sławek (Uniwersytet Śląski), prorektor ds. kształcenia i studentów prof. dr hab. Ryszard Koziołek (Uniwersytet Śląski).

Spotkanie ma na celu podjęcie próby zdiagnozowania obecnego i przyszłego statusu badań oraz dydaktyki humanistycznej w Polsce i na świecie.

Wydarzenie, nad którym honorowy patronat objął dziekan Wydziału Filologicznego prof. dr hab. Krzysztof Jarosz, zostało zorganizowane przez Instytut Nauk o Literaturze Polskiej im. Ireneusza Opackiego.

Plakat promujący debatę pt. "Polityka i humanistyka"