Debata otwarta „Spis powszechny 2011”

25 kwietnia 2012 r. o godz. 17.00 w auli im. Kazimierza Popiołka na Wydziale Nauk Społecznych UŚ odbędzie się otwarta debata na temat spisu powszechnego. W wydarzeniu udział weźmie JM Rektor UŚ prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś. Spotkanie poprowadzi prof. zw. dr hab. Ryszard Kaczmarek, kierownik Zakładu Archiwistyki i Historii Śląska. W debacie udział wezmą: prof. dr hab. Jerzy Runge, dr hab. Joanna Januszewska-Jurkiewicz, prof. UŚ dr hab. Tomasz Nawrocki, mec. Franciszek Kotulski i reprezentant Głównego Urzędu Statystycznego.

Nad wydarzeniem patronat objęli JM Rektor UŚ prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś oraz dyrektor Biblioteki Śląskiej prof. zw. dr hab. Jan Malicki.

O wydarzeniu napisał portal Gazeta.pl w artykule pt. „Skąd się wzięło tylu Ślązaków? Odpowiedź na Uniwersytecie Śląskim”. (24.04.2012).

O wydarzeniu napisał portal Gazeta.pl w artykule pt. „Skąd się wzięło tylu Ślązaków? Odpowiedź na Uniwersytecie Śląskim”. (25.04.2012).

O wydarzeniu napisał „Dziennik Zachodni” w artykule pt. „Wyniki spisu nie są wiarygodne, twierdzi profesor Jerzy Runge” (26.04.2011)