Wizyta reprezentantów Konsulatu Generalnego USA w Krakowie

logo American Corner Katowice

2 kwietnia 2019 roku wizytę w Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej w Katowicach złożyli przedstawiciele Konsulatu Generalnego USA w Krakowie –  Amy Steinmann, konsul ds. prasy, kultury i edukacji oraz Janina Galas, reprezentująca Amerykańskie Centrum Informacji (American Information Resource Center). Gości podjął prof. dr hab. Dariusz Pawelec – dyrektor Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej.

Na zdjęciu widoczni są goście spotkania.

​fot. Monika Laber

Współpraca pomiędzy Uniwersytetem Śląskim a Sekcją ds. Prasy i Kultury Ambasady Stanów Zjednoczonych  nawiązana została w 2012 roku. Na jej mocy powstało Centrum Kultury i Informacji Amerykańskiej – American Corner, którego działalność wspiera Ambasada. Wizyta była okazją do przekazania m.in. sprzętu komputerowego, a także publikacji związanych ze studiowaniem w USA oraz egzaminami SAT, GRE i TOEFL iBT.

Na zdjęciu widoczni są goście, którzy przekazują dary dla centrum American Corner.

fot. Monika Laber

W placówce American Corner znajdują się księgozbiór z literaturą amerykańską oraz stanowiska komputerowe z dostępem do naukowych baz danych. Ośrodek jest również miejscem spotkań i wydarzeń kulturalnych.

Na zdjęciu widoczni są wszyscy goście spotkania z darami.

​fot. Monika Laber