Danuta Hübner gościem Uniwersytetu Śląskiego

Danuta Huebner

13 kwietnia 2011 r. gościem Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach będzie prof. dr hab. Danuta Hübner, posłanka do Parlamentu Europejskiego, przewodnicząca Komisji Rozwoju Regionalnego.

Wizyta rozpocznie się spotkaniem z władzami uczelni. Gościa podejmie prorektor ds. finansów i rozwoju prof. zw. dr hab. Stanisław Kucharski.

Następnie o godz. 9.45 na Wydziale Nauk Społecznych UŚ prof. dr hab. Danuta Hübner wygłosi wykład pt. „Przyszłość Unii Europejskiej z polskiej perspektywy”. Po zakończeniu prelekcji słuchacze będą mieli okazję zadać pytania przewodniczącej Komisji Rozwoju Regionalnego.

W ramach wizyty prof. dr hab. Danuta Hübner odwiedzi również Wydział Biologii i Ochrony Środowiska UŚ. Podczas spotkania odbędzie się konferencja dotycząca głównych projektów badawczych współfinansowanych przez Unię Europejską oraz prezentacja laboratoriów z nowoczesnym sprzętem zakupionym m.in. dzięki środkom z UE. W spotkaniu uczestniczyć będą: władze dziekańskie WBiOŚ, koordynatorzy głównych projektów współfinansowanych przez UE, przedstawiciele studentów i doktorantów.

Wizyta prof. dr hab. Danuty Hübner ma na celu przedstawienie możliwości wykorzystania środków z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego na dalszy rozwój nauki w Polsce.