Czy młodzież z Ukrainy będzie studiować filologię polską na UŚ?

Uniwersytet Śląski oraz Kijowski Uniwersytet Slawistyczny planują uruchomienie studiów licencjackich na kierunku filologia polska dla kandydatów z Ukrainy.

26 października 2010 r. o godzinie 10.30 w sali 24 w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego odbędzie się spotkanie w tej sprawie.

W wydarzeniu uczestniczyć będzie dr Oleksej Sergiejewicz Moskalenko, dyrektor Kijowskiego Uniwersytetu Slawistycznego oraz przedstawiciele Uniwersytetu Śląskiego: prof. UŚ dr hab. Jolanta Tambor, dyrektor Szkoły Języka i Kultury Polskiej, prof. UŚ dr hab. Aldona Skudrzyk, prodziekan Wydziału Filologicznego, Ewa Słomiana, kierownik Działu Kształcenia oraz Agata Wójcik, kierownik Działu Projektów Międzynarodowych i Współpracy z Zagranicą.

Kijowski Uniwersytet Slawistyczny prowadzi już tego typu kurs z Uniwersytetem Opolskim.