Czwarta edycja Silesia Fashion Day

9 listopada 2013 r. o godz. 20.00 w Operze Śląskiej w Bytomiu odbędzie się czwarta edycja Silesia Fashion Day. Gwiazdą imprezy będzie znana projektantka Joanna Klimas. W programie wydarzenia zaplanowano pokazy mody luksusowych marek oraz wręczenie nagrody „Debiut śląski 2013” dla najlepiej rokującego studenta uczelni artystycznych. W uroczystości udział weźmie JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego, przewodniczący Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś.

Nominowani do nagrody „Debiut śląski 2013” zgłaszani byli przez uczelnie artystyczne bądź posiadające wydziały artystyczne. W jury zasiedli: JM Rektor Akademii Sztuk Pięknych prof. Antoni Cygan, prodziekan Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego dr hab. prof. UŚ Krystyna Doktorowicz, kierownik Katedry Wzornictwa Wyższej Szkoły Technicznej dr Monika Bogusławska-Bączek, dyrektor Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach prof. Jerzy Jarosik, dziekan Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie dr Jacek Łumiński, dyrektor Instytucji Kultury Katowice – Miasto Ogrodów Piotr Zaczkowski, a także Ingmar Villqist – dramatopisarz, reżyser, wykładowca akademicki.

Organizatorem Silesia Fashion Day jest agencja marketingu zintegrowanego JC Academy. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli m.in.: JM Rektor UŚ prof. Wiesław Banyś, JM Rektor Akademii Sztuk Pięknych prof. Antoni Cygan oraz JM Rektor Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach prof. Tomasz Miczka.

Silesia Fashion Day IV,  9 listopada Opera Śląska w Bytomiu. Organizator JC Academy

Silesia Fashion Day IV,  9 listopada Opera Śląska w Bytomiu. Organizator JC Academy